Begonex 450ml Zobrazit v plné velikosti

Begonex 450ml

Hnojivo pro begónie

Více informací

S2760

Dostupnost: Skladem

69 Kč

Begonex s přídavkem humitanu je směsné kombinované hnojivo, určené zejména pro begonie a ostatní hlíznaté květiny. Humitan podporuje rozvoj kořenové soustavy, příjem živin a zvyšuje účinnost minerálních hnojiv. Hnojivo pozitivně ovlivňuje fyzikální, fyzikálně chemické a biologické vlastnosti půdy, její strukturu, provzdušnění a iontově výměnnou schopnost, má pufrovací účinek a příznivě ovlivňuje rozvoj a aktivitu půdních mikroorganismů. Rostliny lépe odolávají nepříznivým vlivům, například infekci, houbovitým chorobám a chladu.

Doporučené dávkování:
Před výsadbou, nebo na začátku vegetačního období jemně rozptýlíme obsah přiloženého sáčku k jednotlivým rostlinám. Tím zajistíme pro celé růstové období dostatečný přístup hořčíku a vápníku k rostlinám. Obsah balení je určen na hnojení 10 m2 osázené plochy po celé vegetační období.

Jednu vrchovatou polévkovou lžíci hnojiva tj. 19 gramů rozpustíme v cca 10 l odstáté vody (zálivka na 10 m2). Dokonalé rozpuštění podpoříme mícháním a použitím nepříliš studené vody. Za teplého počasí opláchneme rostliny po aplikaci hnojivé zálivky čistou vodou.

Obsah balení postačuje přibližně na 15 zálivek. Zalévejte v čtrnáctidenních intervalech.